Bu da sporun çılgın projesi

Bu da sporun çılgın projesi

Her sezon öncesi futbol takımlarının kamp dönemini geçirdiği, güreş ve basket milli takımlarının tercih ettiği Bolu, planlaması tamamlanan 300 futbol ve 15 golf sahası ile yapımına başlanan su sporları merkezi gibi çeşitli çalışmalarla her branşta sporun merkezi olma yolunda ilerliyor.

Yaz aylarında Türk ve yabancı futbol takımı ile güreş ve basketbol mili takımlarının yanı sıra hentbol ve hokey gibi diğer salon sporu takımlarının kamp yaptığı Bolu'nun, ilerleyen yıllarda tüm spor dallarına hitap eden bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.

Bu kapsamda Bolu Belediye Başkanlığı ve İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmalar çerçevesinde, Bolu'ya yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Aladağlar'da yapılan etüt çalışmasında, bölgede Avrupa standartlarında 300 futbol ile 15 golf sahası alanı belirlendi.

Bunun yanı sıra kapladığı alan ve su kapasitesi itibarıyla Batı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük yapay gölü olan Seben'de, başta kano ve yelken olmak üzere diğer su sporlarının yapılması adına çalışmalar başlatılırken, kent merkezinde ise Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı.

Futbol, basketbol, güreş takımları Bolu'da 


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun spor, turizm ve üniversite kenti olması adına çalıştıklarını, bunu başarabilmek ve kentin ismini uluslararası spor camiası ve turizmde duyurabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. 


Öncelikli hedeflerinin Bolu'yu turizm kenti haline getirmek olduğunu, bunu bir nebze başardıklarını anlatan Yılmaz, bundan sonraki aşamada ise sporla ilgili konulara yoğunlaştıklarını belirtti.


Haberin Detayı : 

http://www.haber10.com/fotogaleri/spor/iste_sporun_cilgin_projesi-660091

http//www.milliyet.com.tr/budasporuncilginprojesi2317584skorergaleri/?page1

YÖNETİCİ GÖRÜŞLERİ

MEDYA PARTNERLERİ